CHS Citarwen
Chovatelská stanice zlatých retrívrů z Jičína

CHS Citarwen

Štěňátkům je jeden týden

Květen 29th, 2011 . by Michaela Němcová

Štěňátka krásně rostou. Na stránku štěňata jsme přidali nové fotky.

Nové fotky štěňátek

Květen 25th, 2011 . by Michaela Němcová

Štěňátka rostou jako z vody a Aginka o ně krásně pečuje. Více informací a fotek – štěňata.

Narodila se nám štěňátka

Květen 21st, 2011 . by Michaela Němcová

Dnes brzy ráno se nám narodilo šest krásných štěňátek – čtyři pejsci a dvě fenečky. Aginka i všechna štěňátka jsou v pořádku. Aginka je spokojená a starostlivá maminka. Více informací o štěňatech a fotografií na stránce štěňata.

Narození štěňátek se blíží

Květen 19th, 2011 . by Jana Červinková

Dnes je to 60 dní od nakrytí naší Agi. Porodní bedna je již připravená v kuchyni a vše, co je potřebné k zajištění porodu máme připraveno. Každý den měříme teplotu a Agi je zatím celkem v klidu. Bříško už má pěkně veliké, takže pohyb je už náročnější. Nechutenství u Agi nepřichází vůbec v úvahu a tak si celé těhotenství v pohodě užívá. Nejvíc nervózní jsem já. Hlavně aby vše proběhlo bez velikých problémů. Necháme se překvapit, kolik těch mrňousků bude.

V rodné chovatelské stanici naší Agi čekají na nové páníčky štěňátka labradorských retrívrů. Více na www.bohemiaangel.com.

14.5.2011 – MVP Praha

Květen 16th, 2011 . by Jana Červinková

Tuto sobotu se konala v Praze – Letňanech Mezinárodní výstava psů. Naši mladší fenku „Mary “ jsem přihlásila do třídy otevřené. Od slovenské rozhodčí p. Volárikové získala ocenění Výborná 3 (12fen) a pěkný posudek: Dobře modelovaná hlava, dobrý hrudník, korektní úhlení, výborná klenba, dobře vyznačené předhrudí, dobrá hřbetní linie, působí unaveně.

Přišli jsme na řadu mezi posledními a Mary byla opravdu unavená. Máme z umístění velkou radost.

7.5.-8.5.2011 Klubová a Speciální výstava retrieverů-Humpolec

Květen 10th, 2011 . by Jana Červinková

O tomto víkendu jsme se zůčastnili jedněch z nejprestižnějších výstav u nás pořádaných Klubem chovatelů loveckých slídičů. Všechny třídy byly početně a kvalitně obsazeny. Vystavovalo zde mnoho známých chovatelů od nás i ze zahraničí. Po oba dva dny se vystavovala ve třídě otevřené naše dvouletá fenka Harmony Evidog „Mary“.

V sobotu hodnotil feny rozhodčí Mr. Arnold Ryder (UK) a Mary získala ocenění Výborná 2 Res.CAC (17fen) a krásný posudek: Laskavá fena, velmi dobře předvedená, pěkně vyvážená, obzvláště pěkná hlava, pěkná hloubka čenichu, tmavé oko, dobrá hřbetní linie s nasazením ocasu, vystavena v dobré srsti, výtečná.

V neděli hodnotila feny rozhodčí Mrs. Joyce Ryder (UK), u které si Mary vyběhala pořadí Výborná 3 (13fen) a posudek: Středně zlatá fena v dobré srsti, půvabná hlava s dobrou hloubkou čenichu, dobré úhlení nohou, dobrá hřbetní linie, dobré posazení oscasu, velmi dobrá v pohybu, výtečná.

Budeme mít štěňátka!

Květen 6th, 2011 . by Michaela Němcová

Předpokládaný termín porodu je 20. května 2011. Více informací o očekávaném vrhu „B“ na stránce štěňata.

Nové fotky štěňat z vrhu „A“

Květen 6th, 2011 . by Michaela Němcová

Štěňatům z vrhu „A“ bude za měsíc rok, vyrostli z nich krásní a milí pejsci a fenečka a ve svých domovech se mají moc dobře. Na stránku odchovy – vrh A jsme přidali jejich aktuální fotografie.

XII. Pojizerská výstava psů v Mladé Boleslavi

Květen 5th, 2011 . by Jana Červinková

30.4.2011 se konala Krajská výstava psů v Mladé Boleslavi. Vystavovala se naše fenka Harmony Evidog „Mary“ ve třídě otevřené a získala u rozhodčího MVDr. Josefa Noska  krásné hodnocení V1, VT a Krajský vítěz.

Výstavy se zůčastnila také fenka z našeho prvního vrhu „A“  Amy Citarwen  a vyběhala si krásnou známku V2 ve třídě mladých. Blahopřejeme a děkujeme majitelům, manželům Duškovým, za skvělou prezentaci a příjemný doprovod.

Harmony Evidog "Mary"

Harmony Evidog "Mary"

Amy Citarwen

Amy Citarwen

Mary oslavila své druhé narozeniny

Květen 5th, 2011 . by Jana Červinková

Naše Mary oslavila 22.4.2011 své druhé narozeniny. Dostala specielní dort pro pejsky a rozdělila se i s kámoškou Agi.